1. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ( Aydın )

1’İNCİ JANDARMA EĞİTİM TABUR KOMUTANLIĞI (AYDIN)

ULAŞIM İMKÂNLARI

Mevcut birçok kara yolu ulaşım firmasıyla Aydın’a direkt ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Aydın merkeze demir yolu ile ulaşım da mevcuttur. Aydın’a hava yolu ile ulaşım mevcut olmayıp, acemi erlerimiz İzmir Adnan Menderes Havaalanına gelmeyi müteakip hava alanı önünde bulunan demiryolu ile Aydın’a direkt intikallerini gerçekleştirebilmektedirler.

OTOBÜS TERMİNALİNDEN VE TREN GARINDAN 1’İNCİ J.EĞT.TB.K.LIĞI (AYDIN)’NA ULAŞIM

Eğitim birliğine otobüs terminalinden firmaların şehir içi servisleri, özel halk otobüsleri, terminalde bulunan taksiler ile ulaşım sağlanmaktadır. Terminalin 200 m. batısında bulunan Atatürk Devlet Hastanesi önündeki otobüs durağından (krokide kırmızı yazı ile belirtilmiştir) “9” numaralı özel halk otobüsü ile eğitim birliğine ulaşım sağlanır. Bu otobüsün güzergâhında eğitim birliği son duraktır. Tren garından çıktıktan sonra 50m mesafede bulunan Adnan Menderes Bulvarı’na ulaşılıp, bulvardan karşı şeride geçtikten sonra ilk duraktan “9” numaralı özel halk otobüsü kullanılarak eğitim birliğine ulaşım sağlanır.

ACEMİ ERLERE SUNULAN İMKÂNLAR

Kantin :Birlik içerisinde acemi erlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kantin reyonları bulunmaktadır. Bu reyonlarda ihtiyaç duyulabilecek günlük gazete, meşrubat, sıcak içecekler, poğaça, simit, tatlı, şahsi temizlik malzemeleri, spor kıyafetleri, iç çamaşır ve askeri malzemelerin satışı yapılmaktadır. Ayrıca, kantin başkanlığı bünyesinde fotoğraf hizmeti yürütülmektedir. Tören ve diğer faaliyetlerde çekilen fotoğraflar ücret karşılığında çoğaltılabilmektedir.

Erbaş ve Er Banyoları :Birlik içerisinde bölüklerin sıra ile kullandıkları (87) bölmeli banyo imkânı mevcuttur.

Telefon :Birlik içerisinde koğuşlar, amfiler ve merkez kantin bölgesinde olmak üzere (53) adet ankesörlü telefon bulunmaktadır.

İnternet :Birlik içerisinde bulunan internet salonunda (27) adet bilgisayar bulunmaktadır. Acemi erler   istirahat zamanlarında ücret karşılığında internet salonundan faydalanabilmektedir.

1’inci Basamak Muayene Merkezi ve Rehberlik ve Danışma Merkezi:

Herhangi bir rahatsızlık yaşadıklarında ya da hissettiklerinde derhal tedavi olabilecekleri   1’inci Basamak Muayene Merkezinden ve psikolojik olarak yardıma ihtiyaç duyduklarında Rehberlik ve Danışma Merkezinden yararlanabileceklerdir.

Diğer :Bölük amfilerinde televizyon bulunmakta olup, istirahat saatlerinde izleme imkânı bulunmaktadır. Birlik içerisinde tüm acemi erlerin istirahat saatlerinde faydalanabilecekleri kütüphane mevcuttur.

BANKA VE POSTA ADRESİ BİLGİLERİ

Birliğe gelen ve birlikten gönderilen mektup, kargo vb. gönderiler kontrollü olarak bölük idari işleri marifetiyle hızlı bir şekilde PTT görevlilerinden topluca teslim alınmakta muhatabına ulaştırılmaktadır. Posta adresimiz; 1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ………Bölük Komutanlığı/  AYDIN’dır.

 Garanti Bankası Aydın Sanayi Şubesi görevlileri tarafından talepte bulunan acemi erlere ücretsiz hesap açılıp ATM kartı verilmekte olup, kışlada bulunan otomatik para çekme makinesi ile hesaplardan para çekilebilmektedir.

BİRLİK İRTİBAT TELEFON NUMARALARI:

1’inci Bölük:  0 256 214 79 67-0 256 213 96 80

2’nci Bölük:  0 256 213 24 78-0 256 213 40 32

3’üncü Bölük:  0256 213 55 01-0 256 213 42 99

4’üncü Bölük:  0 256 213 35 67-0 256 214 21 85

AİLE İLETİŞİM MERKEZİ:  0 256 213 40 02

 

        AYDIN İLİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

        GENEL BİLGİLER

        Yüzölçümü   : 8.007 km²

        Nüfus            : 946.971

Aydın, Tralles antik kentinin üzerine kurulmuştur. Eski çağlarda Ege Bölgesi’nin en önemli kentlerinden birisidir. Antik dönemin birçok bilgin, mimar, heykeltıraşı Aydın’da yetişmiştir. Bunlar arasında Antemiyus, Thales, Anaximandros, Anaximenes, Hekotaios, Hippodamos, İsodor sayılabilir.

TARİHÇE

Aydın, Traklar tarafından kurulmuş ve Tralles adı ile anılmıştır. Depremle yıkıldıktan sonra yeniden imar edilen kentte,Traklar’dan sonra Spartalılar, Hititler, Frigler, İyonlar, Lidyalılar, Persler ve Romalılar zaman zaman yörede hakimiyetlerini kurarak kendi kültürlerini bölgeye taşımış ve yörenin gelişmesine öncü olmuşlardır. 1186 yılında Selçukluların, 1300 yılında Aydınoğulları’nın eline geçen şehrin adı Aydın Güzelhisar olmuştur. Bu ad Aydın şekline dönüşmüştür. 1426 yılında Osmanlıların eline geçen Aydın bugünkü yerine kurulmuş ve 1923 yılında il olmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*