98/1 Tertipler

97/4 Uzun Dönem Kasım 2017 tarihinde askere gidecek olan tertipler olarak burada toplanıyoruz. Acemi eğitim birliği ve usta eğitim birlikleriniz açıklandı ise yorum kısmında yazıp tertipleriniz ile tanışabilirsiniz. 

98/1 Tertip Askerlik Yer Sorgulama
98/1 kral tertip olarak şubat 2018 de askere alınacak olan uzun dönem erlerin acemi ve usta yerinin neresi olduğu ve ne zaman teslim olunacağına ilişkin askerlik sorgulaması e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

98/1 Askerlik Yeri Ne Zaman Belli Olur?
98/1 Şubat celbinde askere gideceklerin acemi birlikleri Ocak ayının son 3. haftası içerisinde 15-21 Ocak 2018 tarihi içerisinde açıklanacaktır.

98/1 Tertiplerin Ne Zaman Askere Alınacağı Açıklanak?
Askerlik yerleri Ocak ayının son haftası açıklandıktan sonra sizin A grubu mu yoksa B grubu mu olduğunuz yazacaktır. %90 A grubu kalan %10 B grubu çıkmaktadır.

– A grubu çıkacaklar 3-8 Şubat 2018 tarihleri arasında acemi birliklerine teslim olacak.

98/1 Whatsapp Grubu
Arkadaşlar askerlik yerleri açıklandığında aynı ilden aynı ile askere gidecek adaylar buradan tanışarak ve whatsapp grupları kurarak iletişeme geçip beraber yolculuk yapabilir. Bunun için yerleriniz açıklandığında aranızdan whatsapp grubu kuranlar burada linkleri paylaşsın.

Şafak Kağıdı

98/1 Tertip Asker ve asker yakınları için şafak kağıdı, aşağıdaki linke tıklayıp açılan sitede mouse’den sağ tıklayıp kaydet diyerek indirebilir bilgisayar yazıcınızdan çıktı alabilirsiniz

Hayırlı Tezkereler Dileriz

98/ 1 Şafak Kağıdı İndir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*